Basha dënon sulmin terrorist në Vjenë: "Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave"

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar sulmin terrorist në Vjenë që la të paktën 3 viktima dhe 15 të plagosur mbrëmjen e kaluar.

Basha shpreh solidaritetin me popullin dhe autoritetet austriake. Më tej, Basha shton se mendimet dhe lutjet e tij janë për familjet e viktimave.

"Dënoj ashpër sulmin terrorist frikacak kundër jetëve të pafajshme në Vjenë. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave. Shqipëria qëndron fort në solidaritet me popullin dhe autoritetet austriake",tha BAsha