Gjykata Kushtetuese/ Yuri Kim: "Udhëheqësit duhet të përmbushin premtimin që u kanë bërë shqiptarëve për drejtësi"

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar për progesin që po bëhet për funksionimin e Gjykatës Kushtetuese, ku bën thirrje që institucionet të vijojnë me urgjencë punën. ”Udhëheqësit duhet të përmbushin premtimet për njerëzit e Shqipërisë për drejtësi”,-shkruan Kim në Twitter.

Postimi i plotë:

"Më vjen mirë të shikoj progresin drejt funksionimit të Gjykatës Kushtetuese deri në fund të këtij viti. Kanë mbetur edhe 6 javë, Presidenca, Parlamenti dhe institucionet e drejtësisë duhet të vazhdojnë të punojnë me urgjencë. Faleminderit JAC për sigurimin e kandidatëve të kualifikuar. Udhëheqësit duhet të përmbushin premtimin që u kanë bërë  shqiptarëve për drejtësi".

©  Argumentum.