Protestuesit bastisin selinë e PS në Shkodër, u vënë flakën orendive dhe reklamave në rrugë

Ashtu siç ishte paralajmëruar sot në orën 11:00 në qendër të Shkodrës nisur grumbullimi i qytetarëve për të protestuar për vrasjen e Klodjan Rashës.

Protestuesit kanë thyer xhamat e dyerve të PS në qytet. Më pas kanë qëlluar me gurë dhe sende të tjera te forta, duke i venë zjarrin. Pavarësisht thirrjes për qetësi të organizatorëve një pjesë e protestuesve kanë goditur selinë e PS, duke djegur gjithçka kishte zyra e Partise Socialiste në Shkoder.

 

Tubimi në Shkodër/ Protestuesit thyejnë xhamat e selisë së PS-së. Të miturit me dru në dorë, nisin kapsollat

1607770606_PS.jpg