Miroslav Lajçak uron Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente e Kosovës.

I ngarkuari i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen presidente e Kosovës.

Nëpërmjet Twitter Lajçak është shprehur i gatshëm të punojë me Osmanin duke i uruar sukses në detyrën e re.

“Urime Vjosa Osmani për zgjedhjen tuaj presidente e Kosovës. Ju uroj suksese në detyrën tuaj të  rëndësishme dhe mezi prej të punojmë së bashku”, shkroi ai.