Qeveria e re në shtator/ Veliaj jep detaje nga kabineti ‘Rama 3’: Do të shihni fytyra të reja në nivel drejtues, djem e vajza do të marrin përgjegjësi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nuk ka mohuar që do të ketë një qeveri të ndryshme të Partisë Socialiste për mandatin e tretë në Shtator në një intervistë që ai dha të Mërkurën për News24.
Veliaj tha se fokusi i PS dhe Kryeministrit Edi Rama është rinovimi i partisë dhe administratës, prandaj do të ketë fytyra të reja në nivelin e udhëheqjes.

Ai e ka kujtuar veten kur u bë ministër në një moshë shumë të re dhe nuk është për t'u habitur nëse djemtë dhe vajzat që vetë kryeministri po përpiqet të zbulojë dhe rekrutojë marrin përgjegjësi edhe në pozicione shumë të larta.
"Do të ketë djem dhe vajza që do të marrin përgjegjësi. Ju nuk keni asnjë mënyrë për të provuar ndryshimin. Më pëlqeu që në fillim në PS. Nuk thotë që rinia është e ardhmja. Ne themi se rinia është e tashmja," tha ai .

Shtatori do të jetë koha kur parlamenti i ri do të mblidhet duke pasur në përbërjen e tij 140 deputetë të zgjedhur në sondazhin e përgjithshëm të 25 prillit duke përfshirë 49 deputetët e PD që ka vendosur të kthehet në parlament duke i dhënë fund bojkotit të tij.