Ambasada e SHBA: Mbështesim një shërbim të fortë, efektiv dhe të pavarur nga SHÇBA

Drejtori i Çështjeve Ndërkombëtare të Drogës dhe Zbatimit të Ligjit Ben Rockwell së bashku me Ron Hendren, Atasheu i Asistencës për Zbatimin e Ligjit  kanë zhvilluar ditën e djeshme një takim me drejtorin e Përgjithshëm të SHÇBA, Muhamet Rrumbullaku.

Fokus i këtij takimi ishin reformat e rëndësishme legjislative.

Nëpërmjet një reagimi ditën e sotme në rrjetin social “Twitter” ambasada Amerikanë në Tiranë shprehet se mbështet një shërbim të fortë, efektiv dhe të pavarur të Punëve të Brendshme dhe Ankesave (SHÇBA).